site stats
Ettevalmistused pulma planeerimiseks. Millest alustada? - PerfectDay
Weddings & Events
PLANNING TO PERFECTION
+372 53 58 32 91
info@perfectday.ee

Ettevalmistused pulma planeerimiseks. Millest alustada?

Praegusel ajal on mõistlik võtta ettevalmistusteks keskeltläbi aasta. Kogemused on näidanud, et harilikult alustab noorpaar planeerimist 9 kuud enne pulmapäeva. See on vägagi mõistlik aeg asuda rahulikus tempos planerima ning läbi mõtlema, et kõigega jõuaks kenasti tegeleda. Et jõuaks valida vaid parimad lahendused ning teha ettevalmistusi materiaalsel poolel. Millest siis ikkagi alustada?
Esmalt tuleks koostada külaliste nimekiri, kuna see dikteerib kogu ülejäänud eelarve. Nimelt üsna suure osa eelarvest moodustavad toit ja joogid. Seejärel tuleks otsustada, kas eelistate pulmapidu pidada linnas või mõnes kaunis kohas, linnast eemal. Kas soovite kiriklikku laulatust või registreerimist Perekonnaseisuametis.
Ja olemegi jõudnud sinnamaale, kus tuleks leida ideaalne toimumiskoht. Siinkohal tuleb otsustada, kas soovite kõiki külalisi näha ka pidulikul õhtusöögil või saavad kutse ainult valitud? Kas soovite rentida peopidamiseks ruumid või kauni saali loetud tundideks või on teil nägemus uhkest pulmast mõisas, ilma piiranguteta? Ning kolmandaks ei saa kuidagi üle ega ümber eelarvest. Teil tuleb otsustada, missugune saab olema võimalik rahasumma, mis jääb teie enda arvates mõistuse piiridesse. Siinkohal on kasulik paika panna kindel piir, millest te kohe kindlasti üle ei lähe! Pulma koguformaat oleneb paljuski eelarvest, seepärast tuleb hoolega kaaluda, millest olete valmis loobuma ning mis on need asjad, ilma milleta te oma pulmapidu ette ei kujuta!
Mis puutub aga pulmakuupäeva valikusse, siis olen selle osa meelega jätnud lahtiseks. Vahel võib tunduda, et esimese hooga tuleks paika panna maagilin ekuupäev, kuid praktikas on asi keerulisem, kuna kõik sõltub ju sellest, kas peo toimumiskoht on sel kuupäeval vaba, rääkimata soovitud fotograafist, pillimeestest, pulmakorraldajast jpm. Reegel on see, et suvisel ajal on kompromisside tegemine läbipääsmatu! Just neid asjaolusid arvestades soovitan pulmade planeerimisel arvestada minimaalselt 6 kuuga!
Ning veel väike meelespea. Pulmade planeerimiseks on harilikult 2 võimalust:

  • Teil on ettekujutus pulmapeost, kui tervikust ning selle teostamisel olete kõigeks valmis, ka eelarvest üle minema, kui selleks peaks tekkima vajadus.
  • Teil on kindel eelarve, millest ei ole kuidagi võimalik üle minna ning sellest olenevalt tuleb planeerida vastavalt oludele.

Kui olete otsusele jõudnud külaliste arvu, peo formaadi ning eelarve osas, võite julgesti pöörduda meie agentuuri poole, et meeskond saaks alustada koostööd Teiega, planeerimaks elu tähtsaima päeva ülesehitust!

Share.

Autor

Pulmakorraldaja ja erinevate meelelahutuslike ürituste õhtujuht Tallinnas. Professionaalne korraldaja on pool hästiõnnestunud ürituse tervikust!