site stats
Pulmaeelarve ehk teisisõnu mõistlik ning läbimõeldud kokkuhoid - PerfectDay
Weddings & Events
PLANNING TO PERFECTION
+372 53 58 32 91
info@perfectday.ee

Pulmaeelarve ehk teisisõnu mõistlik ning läbimõeldud kokkuhoid

Tihti arvatakse, et pulmade arvelt ei tohiks kokku hoida, kuna tegemist on elu tähtsaima sündmusega, mis jääb alatiseks meelde. Pole kahtlustki, et tegemist on tähtsaima päevaga kahe inimese elus! Pulmade planeerimine on nii ehk naa väljaminek, kuna soovitakse ju kõige ilusamat, parimat ning meeldejäävat. Siiski on mõistlikult planeeritud ning korralikult läbimõeldud eelarve terve edasise korralduse nurgakiviks! Selleks, et kaunis päev tõepoolest kogu eluks meelde jääks, ei tarvitse sellele korraldamiseks kulutada tervet varandust.

Kõikvõimalike vidinate välistamine

Täpselt nii, just sellest punktist ma tavaliselt alustan. Reaalses elus jäävad nii mõneski uhkes pulmapeos paljud pisidetailid külaliste poolt tähelepanuta, seetõttu ei ole mõistlik ka nende peale kulutada! Toon mõned näited:

Spetsiaalselt pruutpaari jaoks tellitud vahuveinipokaalid- te hoiate neid terve päeva jooksul käes heal juhul pool tundi, kattes ju tegelikult oma käega kinni erilise pokaalijala (mille tõttu nad ilmselt ka tellitud said). Keskmiselt on ühe pulmapokaali hind 30 € . Kui ütlete, et seda ei ole palju, siis kogenud organiseerijana võin kinnitada, et , esmapilgul väikestelt kuludelt on kokkuvõttes võimalik saavutada väga kopsakas kokkuhoid!

Tänukingid külalistele. On tõesti kena jätta kohalviibinud inimestele meeneks midagi sellest ilusast päevast. Tuleks arvestada, et taoliste mittesöödavate asjakeste hankimine läheb inimese kohta maksma 5-10 €, kuid mida nendega hiljem peale hakata? Teiseks, soodsamaks variandiks võiks olla söödava üllatuse nt kommide kinkimine paberkorvikestes, mis läheks maksma 2-3 € inimese kohta, kuid kas see oleks piisavalt efektne? See on täpselt see koht, kus soovitan oma kogemusele toetudes jätta need žestid mängust välja, sellest ei juhtu midagi!

Koreograaf/tantsuõpetaja palkamine. Mõelge nüüd väga hoolikalt, kas tõepoolest on mõtet palgata tantsuõpetaja ning käia läbi kursus? Tegelikkuses piisaks ehk lihtsalt aeglasest tantsust teie poolt valitud kauni muusika saatel.

Eriefektid ei ole kohustuslikud

Ilutulestik oma tähtsa päeva raames on iseenesest ilus mõte, kuid tasuks arvestada, et kvaliteetse ilutulestiku hinnad algavad 800 €. Kui juba ilutulestik, siis selline, mida silmal ilus vaadata. Kehv ilutulestik või enda poolt õhku lennutatud raketid, on ilmselge raharaiskamine, rääkimata sellest, et pulmaõhtut see kindlasti ei kaunista, pigem vastupidi. Mõnusa atmosfääri loomise ning selle hoidmise võite vabalt jätta oma ala professionaalist õhtujuhi hoolde, kes lihtsalt ei lase nö igavatel aukudel tekkida!

Kokkuhoid transpordi arvelt

Toimumiskoht tuleks valida selline, kuhu külalistel on võimalik iseseisvalt kohale tulla/sõita, kuna sellega on võimalik kokku hoida sadu eurosid.

Kokkuhoid floristika arvelt

Olgem ausad, et lilledekoratsioonidel on pulmapeol oluline roll. Just lilleseaded teevad pulmapeost muinasjutu! Samas on ka siin mõned nüansid, mida kogenud korraldajatena oskame arvesse võtta või siis välistada. Esmalt oleks mõistlik leida alternatiiv klassikalisele pulmakaarele! Pulmakaar on küll väga ilus ning efektne, kuid tavainimene ei pruugi teadagi, et tegelikkuses on tegemist väga keeruka konstruktsiooniga (mõistagi märkimisväärne rahaline väljaminek), mis vajab enda katmiseks suurt lillemerd. Asja traagika aga seisneb selles, et kaare dekoreerimiseks kasutatud lilli hiljem mujal kasutada ei saa. Küll aga leiavad mitmeotstarbelise rakenduse vaasides olevad lilleseaded registreerimisel, mis on kergesti transporditavad ning need saab hiljem paigutada peo toimumise kohta, kus on võimalus terve ülejäänud õhtu kauneid lilli imetleda. Tasub meelde jätta, et hooaja lilled tulevad alati kätte taskukohase hinnaga! Laudade kaunistamisel on lillede asemel heaks alternatiiviks küünlad- see lahendus tuleb soodsam, kuid tulemus on alati kaunis ning suursugune.

Share.

Autor

Pulmakorraldaja ja erinevate meelelahutuslike ürituste õhtujuht Tallinnas. Professionaalne korraldaja on pool hästiõnnestunud ürituse tervikust!